top of page

Pożegnanie pierwszego w historii Gaudium et Studium rocznika maturzystów
Zaczęło się od marzeń – marzeń o porzuceniu ograniczeń, marzeń o miejscu, w którym wchłanianie gotowej wiedzy zamienimy w uczenie się, a nieprzewidywalność w zaplanowany rozwój. I po raz kolejny okazało się, że marzyć nie tylko trzeba, ale i swoich marzeń słuchać, zaufać ich mocy.

Od tego momentu minęły cztery lata, a my z dumą patrzymy na naszych absolwentów – na tych, którzy zaufali przede wszystkim sobie i konsekwentnie, pomimo koniecznego do osiągnięcia celu wysiłku, kroczyli ścieżką ku dorosłości.


Zakończenie roku szkolnego 2022/23 to pożegnanie pierwszego w historii Gaudium et Studium rocznika maturzystów. Od 1 maja jako członkowie szkolnej społeczności the International Baccalaureate (IB) zmagali się z wyzwaniami międzynarodowej matury, teraz stojąc na scenie, odbierają świadectwa ukończenia szkoły. Z radością wręczyliśmy Certyfikat „Maximus” – tytuł uzyskiwany przez ucznia, który zdobył na świadectwie tylko najwyższe noty, łącznie z oceną zachowania. Niezwykłym momentem okazało się też wręczenie statuetki potrójnych i poczwórnych absolwentów, którzy swoją naukę od przedszkola, przez szkołę podstawową, gimnazjum aż po maturę pobierali w Gaudium et Studium. Równie wyjątkowy okazał się prezent w postaci hymnu Private High School Gaudium et Studium, który w nowej aranżacji i z nowymi słowami kontynuuje tradycje Szkoły Podstawowej.


Była też niespodzianka od młodszych uczniów, w postaci zabawnego, ale i refleksyjnego filmu nakręconego specjalnie na tę okazję, były podziękowania dla i od absolwentów. Wiele uśmiechów, wiele pięknych słów, często bardzo osobistych, podobnie jak upominki – nieprzypadkowe, dedykowane konkretnych nauczycielom, często mistrzom, przyjaciołom...


Rozstajemy się, ale przecież nie za zawsze.

Wyruszacie, realizujcie teraz już osobiste marzenia. Dawajcie światu swoją wyjątkowość, bądźcie otwarci na to, co przynosi każdy dzień. Wierzymy, że wartości, na których zbudowane jest Gaudium et Studium także dzięki Wam czynić będą świat piękniejszym i lepszym. I wracajcie, by przy herbacie opowiedzieć o tym, co Was spotyka, trapi i uszczęśliwia. Jesteście stąd, tu też zawsze będziemy na Was czekać i przyjmować z radością każdą Waszą opowieść.